03.09.2020 08:35

Hasičský víkend ve Štěpánkovicích

Sbor dobrovolných hasičů ve Štěpánkovicích uspořádal již po šesté hasičský víkend, který se konal od 28. až do 30. srpna. Pořádaly jsme tyto soutěže: Noční soutěž zařazenou do seriálu Noční hasičské hlučínské ligy, Okresní ligu Veteránů a Opavskou ligu mužů, žen a dorostu.

První akce byla v pátek, už šestá noční soutěž ve Štěpánkovicích. Letos k nám přijelo 41 soutěžních týmů, z toho 13 ženských družstev a 28 mužských družstev. Nebyla to jen družstva z blízkého okolí, ale také z větší dálky, jako například družstva z Brušperku Proskovic, Starého Bohumína. Soutěž začala v 21:00 hodin a měla velmi rychlý spád. Ukončení soutěže bylo po jedné hodině. A jak to dopadlo? Na prvním místě u mužů skončila Bělá s časem 15,307, další následovali TošOdry s časem 15,377 a na třetím místě skončil Komárov s časem 16,147. Domácí muži se umístily na osmém místě s časem 16,625. V kategorii žen na prvním místě Píšť s časem 17,921, další následoval Svinov s časem 18,215 a na třetím místě skončili Markvartovice s časem 18,530. Domácím ženy se umístily na dvanáctém místě.

Na druhý den byla pořádaná Okresní liga Veteránů, na kterou přijelo 11 družstev, z toho 10 mužských a 1 ženské. Tato soutěž je určena pro soutěžící od 35 let a každé kolo z této ligy má originální požární útok. U nás ve Štěpánkovicích se startuje ze základny, kde je umístěná motorová stříkačka a běží se k místu, kde je všechno nářadí. Každý mohl vzít pouze jednu věc, tu zapojit a poté si vzít další kus nářadí. Soutěž byla dvoukolová a sčítalo se pořadí z každého kola. A kdo se dostal na stupně vítězů? První byla Štítina, následovaly Kravaře a třetí Kobeřice. Pohár pro Veteránky si odnesly domácí ženy ze Štěpánkovic.

Hasičský víkend ukončila soutěž Opavská liga v požárním útoku mužů, žen a dorostu. Soutěže se nám zúčastnilo celkem 28 družstev z toho 12 mužských družstev, 10 dorosteneckých a 6 ženských družstev.

Jako první se na start soutěže postavili muži ze Štěpánkovic a nastavily laťku hodně vysoko. Jak to nakonec dopadlo? První místo obsadila Svoboda s časem 16,802 za nimi Uhlířov s časem 16,813 a třetí domácí Štěpánkovice s časem 17,535. V kategorii dorostu nás těší velká účast družstev. První místo obsadila Svoboda s časem 19,192, druhé Dobroslavice s časem 20,210 a na třetím místě Chvalíkovice s časem 22,997. Naši dorostenci skončili na 6. místě s časem 24,504. V poslední kategorii se mám představily ženy. První skončily Kozmice s časem 18,848, další Služovice 20,708 a na třetím místě Hlavnice s časem 23,536 a domácí ženy se umístily na čtvrtém místě s časem 35,476.

Závěrem chci poděkovat všem sponzorům v čele s obcí Štěpánkovice za hodnotné ceny. Všem sousedům, kteří s námi vydrželi celý víkend. V neposlední řadě všem, co soutěže zorganizovali, prodávali občerstvení nebo zajišťovali jiné věci po celý víkend a také samozřejmě samotným soutěžícím, kteří předvedli krásné výsledky.