07.09.2016 17:38

Hasičský víkend 2016

Dobrovolní hasiči ze štěpánkovic se rozhodli, stejně jalo v loni uspořádat hasičský víkend, plní soutěží jak pro ostatní sbory tak pro veřejnost. Program byl jasní v pátek to vše odstartuje noční soutěží v rámci noční hlučínské hasičské ligy, v sobotu jsi zasportují rodinné tymy a v neděli to uzavře soutěž v rámci Opavské ligy pro muže, ženy a dorost v požárním útoku. Přípravy byli velmi náročné, hlavním cílem bylo vydržet až do nedělí a pokud se podaří tak předvěs super časy a také se pobavit, ne jen mezi sebou, ale i ostatními lidmi. Ukázat, co tem požární sport je a jak jsi SDH Štěpánkovice stojí v konkurenci. Začalo to zásahem, naší jednotky na likvidaci obtížného hmyzu na Albertovci v 17:00.

V pátek v 21:00 byl start první soutěže. Na startu se nám přihlásilo 39 družstev můžu i žen z okresů Opava, Ostrava a Nový Jičín. Této ligy se může zmatnit každé družstvo, ale doby do lidy zbírají ken družstva přihlášené do ročníku 2016 z mikroregionu hlučínsko. Trať byla krásně osvětlená, hudba naladěná a občerstvení nachystáno. A jak to dopadlo?

celkové výsledky:                                                         v rámci NHHL

10. místo

Všech 39 družstev jsme zvládly za 3 hodiny a 10 minut. Děkujeme obci, že nám to dovolila uspořádat tuto akci a sousedům našeho areálu, že to vydržely.

V sobotu jsi družstva před rodinníma týmy, odskočila na opavskou ligu do Uhlířova. Kde muži skončily  na 8. místě, ženy na 4. místě a dorost soutěž v Uhlířově vyhrál. Soutěž v rodinných týmech je spíše zábavou, než sportovním klaním v pravém slovy smyslu. Samozřejmě chtějí vyhrát všichni, to bohužel nejde. Letos se zúčastnilo 9 družstev, včetně pěti násobného vítěze Černý koně. A výsledky nejsou tak důležité :-D. Tady jsou.