24.05.2022 20:04

Okrsková soutěž ve Štěpánkovicích

V sobotu 7. května uspořádal náš hasičský sbor postupovou soutěž 11. okrsku pro muže a ženy. Účast byla veliká, z deseti sborů našeho okrsku jich přijelo devět. V kategorii mužů bylo na startovní čáře celkem deset družstev, z toho Svoboda měla tým A a B. V kategorii žen se zúčastnila dvě družstva. Závody byly rozdělené na dvě části. Atletická byla na zrekonstruovaném školním hřišti, zde se konaly disciplíny 100m překážek a štafeta 4x100m. Závodníci si trať pochvalovali a můžeme říci, že podmínky pro závod dosahovaly kvalit vyšších postupových soutěží, kde je tartanová trať standardem. Druhá část soutěže se konala na Bartošovci, kde probíhaly požární útoky. A jaké jsou výsledky? V kategorii mužů na 100m překážek se na prvním místě umístil Jiří Lasák s časem 18:87 z Bělé, druhé místo získal Viktor Kučera z Borové s časem 19:01 a na třetím místě je Martin Blahetka z Borové 19:39. V kategorii žen se na prvním místě umístila Veronika Bláhová z Bolatic s časem 20:75, druhé místo získala Tereza Pytlíková z Bolatic s časem 20:31, třetí místo obsadila Jesika Černá z Kobeřic s časem 21:41. U všech disciplín se sčítaly body. Celkově v kategorii mužů se na prvním místě umístila Borová, druhé místo má Svoboda B, třetí Svoboda A. V kategorii žen mají první místo Bolatice, druhé Kobeřice.

Ještě jednou chci poděkovat obci Štěpánkovice, že jsme mohli na školním hřišti uspořádat tuto soutěž ještě před slavnostním otevřením a popřát všem sportovcům hodně úspěchů