13.06.2016 08:29

Postupovky 2016

Mládež SDH Štěpánkovice již v loni na podzim na domácí půdě dobře zahájilo postupové soutěže. Jakub Vybrančík a Milan Havrlant skončili první a hned za nimi Jirka Bena a Jan Dehner. Družstvo dorostenek skončilo také na druhém místě. To už jen chtělo přes zimu potrénovat a na jaře potvrdit své kvality.

Zimní příprava dopadla jak dopadla a my jsme se chystali tradičně do Malých Hoštic, na jarní část dorostu. V kategorii jednotlivců středního a staršího dorostu jsme patřili k favoritům na postup a to se potvrdilo. Jirka Bena za střední dorost vyhrál jak stovky (čas 19,17) tak dvojboj (čas 17,41). Stejně ovládl svou kategorii staršího dorostu Milan Havrlant stovky (čas 19,38) a dvojboj (čas 18:29). Jakub Vybrančík skončil celkově druhý a Jan Dehner čtvrtý. Družstvu dorostenek se bohužel moc nedařilo, ale i tak skončily na krásném třetím místě.

Ten stejný den se konalo okresní kolo v požárním sportu mužů a žen , Štěpánkovice měli zastoupení jak u mužů, tak u žen. U mužů se dala přednost mladí, které si vyzkoušelo jaké to je běžet s dospělýma. Celkově skončili osmí. Ženské družstvo tvoří převážně dorostenky, takže doplněním o jednu ženu, jsme docílili ženského družstva. Sice holky byly unavené z dopoledne, ale zabraly a vyhrály požární útok a na štafetě skončily poslední, ale celkově to dopadlo stejně jako dopoledne a to krásným třetím místem.

Krajské kolo dorostu se letos pořádalo v Opavě na Tyršovém stadiónu, proto naše ambice byly vysoké. Kluci začali testy, které zvládli bez problému. Pak následovaly disciplíny, které rozhodují o nejlepších. Jirka Bena zaběhl stovku za 18:27, ale bohužel skončil druhý. Stejně dopadl Milan, který zaběhl čas 19:28. Oba si vylepšili letošní nejlepší časy, ale bohužel to nestačilo. Poslední disciplínou byl dvojboj. Jirka ve dvojboji bojoval o nejlepší výsledek. Ten se dostavil časem 17:26, ale bohužel opět druhé místo v kategorii a celkově druhý. Sice nepostoupil na mistrovství, ale i tak nám udělal radost. Milan prvním pokusem pojistil dvojboj časem 18:12, opět vylepšil letošní výkon a druhý pokus pokazil. Skončil na 6 místě v disciplíně a celkově se s kategorií dorostu rozloučil na jeho posledním krajském kole třetím místě.

Milan Havrlant skončil v dorostenecké kategorii. Chtěl bych prostřednictvím tohoto článku mu poděkovat za celé SDH Štěpánkovice, za velmi dobrou reprezentaci našeho sboru a obce. Letos to nevyšlo, ale roce 2014 to byl on, který jako jediný zástupce SDH Štěpánkovice se probojoval na Mistrovství ČR v dorostu. Milane DĚKUJI.

 

—————

Zpět


Kontakt

SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů Štěpánkovice

Hlavní, 74728 Štěpánkovice, okres: Opava, Česká republika


Provoz našeho spolku je spolufinancován s podporou Moravskoslezského kraje